Психодиагностика агресії у молодших школярів та підлітків — реферат

Запровадження

Глава 1. Аналіз літератури з проблемі агресії

1.1. Основні підходи до проблеми агресії

1.2. Методи діагностики агресії

Глава 2. Діагностика агресії в молодшому шкільному і такому віці

2.1. Мета, гіпотеза і завдання дослідження

2.2. Методика дослідження

2.3. Результати дослідження

2.4. Обговорення результатів

Укладання

Бібліографія

Додаток

Запровадження

Актуальність роботи.

Сучасні діти живуть у злагоді, складному за змістом і тенденціям соціалізації. Це з типом і ритмом технологічних перетворень, предъявляющих до зростаючим людям нових вимог. Діти та підлітки найбільше вікових груп, страждають від нестабільності соціальної, економічної й моральній обстановки у суспільстві. Сьогодні, загалом, у суспільстві є серйозний дефіцит позитивного на зростаючих дітей. Відбувається «деформація» сім'ї, яка виконує такі важливі функції, як формування в дітей почуття психологічного комфорту, захищеності. Через війну багатьом підлітків та дітей характерна нерозвиненість моральних уявлень, споживацька орієнтація, емоційна грубість, агресивний спосіб самоствердження, що пов'язано, зокрема, із підвищеною сугестивністю, подражательностью. Слід зазначити, що підлітків типово навмисне наслідування певним манерами як конкретних осіб, і тим стереотипам які пропонують різними засобами інформації. Провоцирующие агресивних форм поведінки підлітків, роблячи його дорослим у власних очах і будучи засобом демонструванні власної значимості.

Проблема роботи.

У онтогенезі людини однією з складних періодів є час переходу від молодшого шкільного до підліткового віку. Саме тоді відбувається перебудова раніше сформованих фізіологічних і психологічних структур, з'являються нові освіти, закладаються самі основи свідомого поведінки, вимальовується загальна спрямованість у формуванні моральних уявлень, і соціальних установок.

Проявлениям агресивності сприяють недоліки виховання, здійснюваного різними інститутами соціалізації, зокрема як сім'єю, школою, а й засобами масової інформації.

Агресивність в особистісних характеристиках дітей формується переважно ніж формою протесту проти нерозуміння дорослих, через невдоволення своїм становищем у суспільстві, що виявляється у відповідній поведінці. Разом про те в розвитку агресивності підлітка можуть впливати природні особливості його темпераменту, наприклад збуджуваність і сила емоцій, які б формуванню таких чорт характеру, як запальність, дратівливість, невміння стримуватися. Природно, що можуть фрустрації підліток до такої психічної організацією шукає виходу внутрішньому напрузі, зокрема й у бійці, сварки.


Завантажити реферат "Психодиагностика агресії у молодших школярів та підлітків" DOC | TXT

Робота опублікована free_box. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.