Теоретичні основи управління методичної роботою у дошкільному освітньому установі — реферат

Зміст

Запровадження 3

Глава I. Теоретичні основи управління методичної роботою у дошкільному освітньому установі 7

1.1 Аналіз психолого-педагогічної літератури з організації управління методичної роботою у дошкільному освітньому установі 7

1.2 Методична робота у дошкільному освітньому установі як управлінська діяльність 17

Висновки на чолі I 25

Глава II. Експериментальне дослідження ефективності управління методичної роботою у дошкільному освітньому установі

2.1 Розробка моделі управління методичної роботою у дошкільному відділенні МОУ СОШ №84

2.2 Аналіз результатів вивчення ефективності управління методичної роботою

Висновки на чолі II

Укладання

Список літератури 26

Додаток

Запровадження

Актуальність проблеми дослідження обумовлена зміною орієнтирів й виконання вимог до дошкільному освіті як його початковому ланці на сучасному розвитку освіти у Росії. Сучасна система дошкільної освіти характеризується розмаїттям видів дошкільних освітніх закладів (ДОП), розширенням спектра застосовуваних педагогічних технологій, значним поширенням інноваційної й експериментальної діяльності. За цих умов потрібно відновлення управління педагогічними кадрами ДОП, які мають мати стимулюючий, розвиваючий і демократичний характер. І це своєю чергою передбачає зміна управління методичної роботою у дошкільному освітньому установі.

Методична роботу з педагогічними кадрами в ДОП постає як засіб наукового управління цілісним педагогічним процесом, підвищення професійної кваліфікації вихователів та розвитку їхнім творчим активності. Організатором, координатором методичної роботи у ДОП є старший вихователь.

Сучасна практика управління дошкільною освітою передбачає поява нового старшого вихователя, який володіє потребою і готовністю вирішувати освітні проблеми, у руслі змінених соціально-культурних цінностей і пріоритетів: здійснювати диференційований, системний підхід до роботи з вихователями; враховувати їх індивідуальні здібності, можливості, професійні запити; розвивати творчість і ініціативу кожного члена педагогічного колективу; створити умови для варіативності освіти; стимулювати освітні ініціативи.

Нормативно-правовую основу дослідження становлять Закон РФ «Про освіту» (1992), Концепція дошкільного виховання (1989), Концепція змісту безперервної освіти (2003).

Управління методичної роботою у ДОП, неї давав і форми розглядалися До. Ю. Білої, У. П. Дубрової, Є. З. Комаровой, Л. У. Поздняк, А. М. Троян, І. А. Селиверстовой, І. Б. Едаковой.Завантажити реферат "Теоретичні основи управління методичної роботою у дошкільному освітньому установі" DOC | TXT

Робота опублікована milllit. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.