Мотивационная теорія і маркетингова стратегії — реферат

Споживачі купують не продукти, вони купують задоволення мотиву або дозволу проблеми. Приміром, споживач купує не телевізор, а вікно у світ цікавого, приємного і дивного. Тому маркетологу необходиму виявити мотиви, які можуть опинитися задовольнити ті чи інші марки і продукти, розробити і свій маркетинговий комплекс навколо цих Мотивов. Фірми повинні апелювати до конкретних мотивам ПотребитеЛляй.

Основні мотиваційні теорії, використовувані в маркетингу.

1. Теорія мотивації МакКлелланда: поведінка людей мотивується трьома базовими обучаемыми потребами. Це потреби у досягненні, належності і влади. Люди із високим мотивацією досягнень намагаються бути попереду, прагнуть процвітати і себе відповідальність за розв'язання проблеми. Потреба приналежності мотивує людей набувати друзів, ставати членом груп, і асоціюватися коїться з іншими. Люди із високим потреби у приєднання схильні ставити бажання бути коїться з іншими попереду потреби процвітати. Потреба в влади належить до бажання розраховувати на і здійснювати контроль з інших. Мета – проводити іншим людям, направляти їх і, можливо, домінувати з них. Потреба в влади то, можливо позитивної, виливаючись у силу переконання, вдохновления інших і вирішення питань, і негативної, якщо вона виливається лише у бажання домінувати з людей і підкоряти їх собі.

Мотивационная теорія МакКлелланда означає для маркетолога, зокрема, те, що продукти можна рекламувати з мотиваційними темами, що випливають із з трьох основних мотивацій споживачів. Треба лише спочатку проаналізувати характеристики цільового ринку продукту визначення його основний мотиваційної структури. Реклама розробляється те щоб помістити продукт в відповідний мотиваційний контекст.

2. Ієрархія потреб Маслоу. Такий підхід до мотивації грунтується на чотирьох предпосылках:1) все людські істоти набувають однаковий набір мотивів з генетичної спадкоємності та соціального взаємодії; 2) деякі мотиви більш фундаментальні чи критично значимі, ніж інші; 3) найбільш базові мотиви мають бути задоволені до рівня, перш ніж активуються інші мотиви; 4) після задоволення базових мотивів починають діяти більш просунутіші мотиви.Завантажити реферат "Мотивационная теорія і маркетингова стратегії" DOC | TXT

Робота опублікована alirefmen. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.