Особливості оцінки бізнесу: методи лікування й прийоми — рефератЗміст:


Запровадження 31. Методичні основи оцінки бізнесу 51.1 Цілі оцінки бізнесу. Види вартості 51.2 Основні підходи для оцінювання вартості бізнесу 92. Методи оцінки бізнесу й особливо їх застосування 102.1 Майновий підхід 102.2 Порівняльний підхід 132.3 Доходный підхід. 142.3.1 Метод дисконтированных грошових потоків. 142.3.2 Метод капіталізації. 17Укладання 19Список літератури: 20ЗапровадженняОстанні 10-15 років спостерігається стрімке становлення та розвитку оцінної діяльність у Росії. Від окремих дослідів за оцінкою переважно нерухомості на початку 1990-х по широкомасштабної діяльності, спирається на законодавчі акти, регулюючі урядові документи і багатющий досвід багатьох професійно підготовлених оцінювачів. Будь-яке підприємство як господарський організм у умовах ринкової економіки саме є товаром і може бути об'єктом купівлі-продажу. Як людина товар, підприємство має вартістю і потребительной вартістю. У наших міркувань саме потребительная вартість підприємства, обумовлена набором її якісних характеристик, дає вихідне уявлення цінність підприємства. Теоретично та практиці фінансів цінність підприємства має значення. З одного боку, це орієнтир, вектор руху підприємства, з яким фінансисти повинні погоджувати всі дії. З іншого боку, що це концентратором інтересів, стосовно якому наочно виявляються ключові інтереси всіх учасників підприємства – власників, працівників, податкові органи, постачальників, покупців, реальних та кроки потенційних інвесторів та інших. Саме це обставини визначили за умов відкритої економіки поява концепції підвищення цінності підприємства міста і перетворення цю концепцію, на переконання відомого американського ученого-финансиста Р. Холта, у Ганно-Леонтовичевому чільний базовий принцип фінансів. У його трактуванні цінність підприємства визначається: Ростом доходів; Снижением виробничого чи фінансового ризику; Повышением рівня ефективності її. Саме ці чинники визначають місце підприємства на ринку, його привабливість. Значення оцінки вартості підприємства, і навіть необхідність її підтримки і підвищення з метою забезпечення інвестиційній привабливості підприємства міста і поліпшення її становища над ринком визначають актуальність теми даного реферату.


1. Методичні основи оцінки бізнесу1.1 Цілі оцінки бізнесу. Види вартостіВивчення методології будь-якого предмета вимагає дослідження цілей цього. Тож перш ніж братися до розгляду підходів і методів, застосовуваних процесі оцінки бізнесу треба чітко усвідомити, що все процес оцінки безпосередньо залежить від причин її що спонукали і цілей нею переслідуваних. У цьому і той ж об'єкт однією дату має різною вартістю залежність від цілей її оцінки, і вартість визначається різними методами. Вивчення праць вітчизняних і іноземних авторів у сфері оцінки бізнесу показує, що мета оцінки досить різноманітні і залежать зазвичай від суб'єкта оцінки – особи котрій ця оцінка здійснюється. Узагальнюючи вивчений матеріал можна скласти класифікацію існуючих цілей оцінки бізнесу з боку різноманітних суб'єктів: Таблиця 1 Класифікація цілей оцінки бізнесу по суб'єктам оцінки


Суб'єкт оцінки

Цілі оцінки

Підприємство як юридична особа

Забезпечення економічній безпеці

Розробка планів розвитку підприємства

Випуск акцій

Оцінка ефективності менеджменту

Власник

Вибір варіанта розпорядження власністю

Упорядкування об'єднавчих і розділювальних балансів при реструктуризації

Обгрунтування ціни купівлі-продажу підприємства або його частки

Встановлення розміру виручки при упорядкованим ліквідації підприємства

Кредитні установи

Перевірка фінансової дієздатності позичальника

Визначення розміру позички, котру видають під заставу

Страхові компанії

Встановлення розміру страхового внеску

Визначення суми виплат

Фондові біржі

Розрахунок кон'юнктурних характеристик

Перевірка обгрунтованості котирувань цінних паперів

Інвестори

Перевірка доцільності інвестицій

Визначення припустимою ціни купівлі підприємства щодо приєднання їх у інвестпроект

Суб'єкт оцінки

Цілі оцінки

Державні органи

Підготовка підприємства до приватизації

Визначення оподатковуваного бази щодо різних видів податків

Встановлення виручки від примусової ліквідації через процедуру банкрутства

Оцінка для судових цілейЯк бачимо мети оцінки бізнесу різні. Та перш ніж вивчати методи оцінки бізнесу (вартості підприємства) необхідно зрозуміти, що таке вартість бізнесу, її види, оскільки «розумне обговорення методів оцінки просто вимагає прив'язки до якогось общепризнанному визначенню вартості…»[1089].


Завантажити реферат "Особливості оцінки бізнесу: методи лікування й прийоми" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.