Спостереження як засіб конкретного маркетингового дослідження — реферат

Основний метод під час проведення маркетингових досліджень є метод спостережень, що є метод збору первинної маркетингової інформацію про досліджуваному об'єкті шляхом контролю над обраними групами людей, діями і ситуаціями. У цьому дослідник безпосередньо сприймає і реєструє все чинники, що стосуються досліджуваного об'єкту і значимі з погляду цілей дослідження.

Цей метод можна використовувати до різних цілей, як основний, додаткове джерело даних, і навіть для перевірки відомостей, отримані ході дослідження. Усі спостереження залежність від характеру досліджень можна умовно розділити сталася на кілька груп.

Спостереження можна проводити у природному обстановці («польове») й у штучно створеної («лабораторне»).

Пряме спостереження є фіксування конкретні дії, які у часі (наприклад, послідовність купівлі товарів у супермаркеті). При непрямому спостереженні використовуються статистичні дані (наприклад, динаміка купівлі товарів останні кілька років, з вивчення ситуації над ринком).

Явна спостереження відбувається, коли людина, що у експерименті знає, у тому, що з ним дивляться. Тому що це чинник істотно впливає результати, йдуть переважно застосовують приховане спостереження (наприклад, наскільки професійно спілкування продавця з покупцем).

З використанням методу спостережень їх необхідно виконувати кілька правил: 1) проводиться за певний період; 2) об'єкт дослідження може бути загальнодоступним; 3) спостерігати слід за процесами, яким сам об'єкт дослідження не надає особливого значення й не фіксує у пам'яті; 4) краще, якщо об'єкт не знає, що з ним спостерігають.

Для з'ясування всієї необхідної інформації про що спостерігається об'єкті, про його особливостях та особливостях своєї діяльності, потрібно заздалегідь добре продумати план майбутнього спостереження та усі його нюанси. Слід вирішити, які будуть терміни здійснення спостереження, вибрати кошти, які використовуватимуться збору потрібної інформації; визначити рамки проведення спостереження, виходячи з можливостях, якими володіє дослідник (кількість часу, фінансове становище, наявність помічників, їх кількість і кваліфікація).

Потрібно чітко визначити мета дослідження, сформулювати і завдання центру, вибрати предмет (якась сторона діяльності досліджуваного об'єкта) і той спостереження. Потрібно отримати відповідного дозволу й доступу до середовища, встановити контакти з різними людьми. Далі, слід зібрати всі необхідні на дослідження матеріали, і потім з їхньої основі розробити процедуру і вибрати спосіб спостереження.

Слід також сказати краще визначитися з одиницями спостереження, якими, згодом, дослідник оцінить цікаву для нього ситуацію. Одиницею спостереження то, можливо складна сукупність дій об'єкта спостереження.Завантажити реферат "Спостереження як засіб конкретного маркетингового дослідження" DOC | TXT

Робота опублікована admin. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.