Ринок праці Челябінській області — реферат

У Російській Федерації сформувалися до 2008 року тенденції стійкого соціально-економічного зростання. У 2007 року приріст валового внутрішнього продукту становив 8,1 відсотка, у разі зростання інвестицій у основний капітал - 21,1 відсотка.

Структурна перебудова економіки, зростання і підвищення споживчого попиту зумовили підвищення попиту працю. Чисельність зайнятих економіки зросла за 2003 - 2007 рік із 66 млн. людина до 70,6 млн. людина. Загальна кількість безробітних за цей період скоротилася з 6,2 млн. людина до 4,6 млн. людина.

Проте економічну кризу в 2008-2010 року призвів до обвалу позитивних тенденцій ринку праці і спостерігалося зростання безробіття.

У Росії її безробіття, обчислений як ставлення чисельності безробітних до чисельності економічно активного населення, у лютому 2010 року становить 8,6% [8].

Відповідно до оприлюднених даним, рівень зайнятість населення до (ставлення чисельності працюючого населення до спільної чисельності населення відповідного віку) у лютому 2010 року становив 61,1%. Загальна кількість безробітних, классифицируемых відповідно до критеріями МОП, в 2,8 разу перевищує чисельність безробітних, зареєстрованих у державних установах служби зайнятість населення. Так було в кінці лютого 2010 року кількість безробітних, зареєстрованих у державних установах служби зайнятість населення, становила 2 млн. 295 тис. людина. Модернізація виробництва, розширення застосування нових наукомістких технологій та його розвиток приводять до зміни професійно-кваліфікаційної структури попиту ринку праці, підвищенню вимог роботодавців до якості робочої сили в [8].

Невідповідність структури професійної освіти актуальним і досить перспективним потребам ринку праці в кваліфікаційного рівня та фахової структурі сприяли нестачі кваліфікованих кадрів за низкою професій та соціальних спеціальностей.

Структура професійної освіти зміщена на користь вищій школі. З початку 1990-х років вузів Російській Федерації зросла у 2 разу, а чисельність студентів - в 2,6 разу. Частка на осіб із вищою освітою серед зайнятого економіки населення на сьогодні становить 27,8 відсотка. У той самий час попит на кваліфікованих робітників і фахівців залишається незадоволеним і продовжує зростати.

Незбалансованість обсягів продажів і профілів з підготовки спеціалістів до потреб ринку праці ряду випадків погіршують проблеми працевлаштування випускників освітніх закладів (особливо комерційного сектора професійної освіти) [7].

З 1,7 млн. студентів, студентського поповнення 2007 року, лише 569 тис. людина (33,5 відсотка) проходять навчання з допомогою бюджетних коштів із перевагою працевлаштування по закінченні навчання. Нині близько 834 тис. людина (37,9 відсотка), закінчив освітні установи, у складі молоді до 29 років є безробітними.Завантажити реферат "Ринок праці Челябінській області" DOC | TXT

Робота опублікована admin. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.