Особливості російського менеджменту — реферат

У 1986 р. М. З. Горбачов перейшов нову громадську реформу, названу перебудовою. Проте впродовж перших років перебудови тривала затратна систему управління економікою, що призводило диспропорції між промисловістю, сільське господарство та інші сферами громадського виробництва, зростанню дефіциту державного бюджету, зростанню випуску звернення грошей, розбалансуванню споживчого ринку. Усе це дискредитувало планову систему економіки та сприяли їх розвалу.

Негативну роль тут зіграли ідеї програми «500 днів», метою котрої була ліквідація планової системи та створення умов ринкового регулювання економіки шляхом стихійних цін, які виникають під впливом від попиту й пропозицій.

У 1991 р. Б. М. Єльцин виступив на з'їзді народних депутатів РРФСР зі зверненням до депутатам й народові, у якому запропонував вжити заходів із роздержавленню власності, формуванню ринкового середовища й освіті нових форм управління всіх рівнях.

З січня 1992 р. уряд перейшло від плану до ринковому регулювання з урахуванням лібералізації цін. З 1992 р. у Росії узяли курс - на заміну колективних господарств селянськими (фермерськими) господарствами.[415]

Правовий підвалинами свободи підприємництва стала Конституція Російської Федерацій, прийнята 12 грудня 1993 р., яка закріпила розмаїття форм власності, державну підтримку конкуренції, та охорону права приватної власності.

Принципово новим підходом до управління на місцях (у містах, районах, сільських поселеннях) стало запровадження місцевого самоврядування, організаційно відособленого від органів держави.

Свобода економічної діяльності відкриває нові змогу вдосконалення менеджменту організації (підприємства). Однак у Росії ефективність управління організацією залежить значною мірою від зовнішніх факторів, і, передусім, за державний менеджмент.

1.2. Основні риси сучасного російського менеджменту

Один із основних чорт російського менеджменту – відчуженість працівників від участі у управлінні виробництвом. Вона стала наслідком те, що, попри роки реформ, на підприємствах збереглася й навіть посилила своїми панівними позиціями авторитарність управління. На жаль, зміни у політичній системі країни позначилося на підприємствах – прийняття рішень замкнуто на генеральний директор, який наділений практично диктаторською владою. Така систему управління підприємствами, звісно, дозволяє вирішувати поточні завдання, але, одночасно, позбавляє їх перспективи, бо дозволяє повною мірою задіяти у процесі виробництва працівників, розкрити їх потенціал.Завантажити реферат "Особливості російського менеджменту" DOC | TXT

Робота опублікована admin. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.
  • хххххххххх

    Работа хорошая