Конфлікти у створенні й ролі менеджера у тому регулюванні — реферат

СОДЕРЖАНИЕ

1. КОНФЛІКТИ У ОРГАНІЗАЦІЇ. ТИПЫ КОНФЛІКТІВ 3

2. УРОВНИ КОНФЛІКТУ У ОРГАНІЗАЦІЇ 6

3. СПОСОБИ РЕГУЛИРОВАНИЯ КОНФЛІКТІВ У ОРГАНІЗАЦІЇ 11

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 16

1. КОНФЛІКТИ У ОРГАНІЗАЦІЇ. ТИПЫ КОНФЛІКТІВ

Працюючі в організаціях люди різні між собою. Відповідно, вони по-різному сприймають ситуацію, у якій виявляються. Різниця в сприйнятті часто призводить до того, що не погоджуються друг з одним. Це незгоду виникає тоді, коли справді носить конфліктний характер.

Конфлікт залежить від того, що свідоме поведінка однієї зі сторін (особистість, група чи організація загалом) входить у в протиріччя з інтересами з іншого боку. Менеджер відповідно до свого ролі перебуває звичайно у центрі будь-якого конфлікту організації та покликаний розв'язувати всіма йому засобами. Управління конфліктом є одним із найважливіших функцій керівника.

У середньому керівники витрачають близько 20% свого робочого дня на дозвіл різноманітних конфліктів. Щоб зможе ефективно управляти конфліктом, треба зазначити, які конфлікти бувають, як вони з'являються і протікають, щоб ці конфлікти можна усунути.

З погляду причин конфліктної ситуації виділяється три типу конфліктів. Перший — це конфлікт цілей. І тут ситуація характеризується тим, що що у ній боку по-різному бачать бажане стан об'єкта у майбутньому. Є багато методів дозволу конфлікти. Другий — це конфлікт, викликаний тим, що учасники розходяться поглядів, ідеях якого й думках по розв'язуваної проблемі. Дозвіл конфлікти потребує більшого часу, ніж дозвіл конфліктів, що з протиріччям цілей. І, насамкінець, третій — це почуттєвий конфлікт, з'являється у кризовій ситуації, коли в учасників різні відчуття провини та емоції, які у основі їхніх ставлень одних з одним як особистостей. Люди просто викликають друг в одного роздратування стилем своєї поведінки, ведення справ, взаємодії. Такі конфлікти найважче піддаються вирішенню, позаяк у основі лежать причини, пов'язані з психікою особистості.

Ф. Тейлор і М. Вебер вбачали у конфліктах руйнівні властивості і у своїх навчаннях пропонували заходи до «повного» усунення конфліктів піти з життя організації. Проте відомо, що цього вдалося здійснити практично. Бихевиористская, та був і сучасна школи управління встановили, що у більшості організацій конфлікти можуть мати й конструктивні початку.

Багато залежить від цього, як конфлікт управляється. Руйнівні наслідки виникають тоді, коли конфлікт або дуже малий, або дуже сильний. Коли конфлікт малий, то найчастіше він є непоміченим і знаходить цим свого адекватного дозволу. Відмінності здаються дуже незначними, щоб спонукати учасників провести ці зміни. Але вони і мусять проводити ефективність спільної роботи.Завантажити реферат "Конфлікти у створенні й ролі менеджера у тому регулюванні" DOC | TXT

Робота опублікована atletic. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.