Радіація і душевному здоров'ї — реферат

СОДЕРЖАНИЕ

ЗАПРОВАДЖЕННЯ 3

1. ПОНЯТИЕ РАДИАЦИИ І ЇЇ ПОРАЖАЮЩИЕ ЧИННИКИ. 4

2. СОНЯЧНА РАДІАЦІЯ І ЇЇ ВПЛИВ

НА ЗДОРОВ'Я ЛЮДИНИ 5

3. ВОЗДЕЙСТВИЕ РАДИАЦИИ НА ЛЮДИНИ. 6

ЗАКЛЮЧЕНИЕ 14

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 15

ЗАПРОВАДЖЕННЯ

Сьогодні переважна більшість учених одностайна в думці, що чоловік і людство становлять важливу частину живого речовини нашої планети. Це означає, що також піддаються дії космічних енергій і сонячної радіації. Так, людський організм, як і організми інших тварин, підлаштовується під ритми биогеосферы, передусім добові (циркадные) і сезонні, пов'язані з зміною пір року.

Уся жива природа чуйно реагує на сезонні зміни оточуючої температури, на інтенсивність сонячного випромінювання - навесні покриваються листям дерева, восени листя опадає, загасають обмінні процеси, багато тварини впадають у сплячку тощо. буд. Людина перестав бути винятком. Протягом року в нього змінюється інтенсивність обміну, склад клітин тканин, причому ці коливання різні у різних кліматичних поясах. Так було в південних районах (Сочі) зміст гемоглобіну і кількість еритроцитів, і навіть максимальне і мінімальну тиск крові у холодний період зростають на 20 відсотків порівняно з теплим часом. У разі Півночі найбільший відсоток гемоглобіну знайдено в багатьох обстежених жителів у літні місяці, а найменший - взимку і на початку весни.

Останнім часом у зв'язку з різким зростанням забруднення навколишнього природного середовища, посилення вмісту у атмосфері вуглекислого газу, підвищення радіаційного фону значно побільшало спонтанних, стихійних, шкідливих мутацій як в тварин, і в людини.

1. ПОНЯТИЕ РАДИАЦИИ І ЇЇ ПОРАЖАЮЩИЕ ЧИННИКИ.

Слово радіація утворилося від латинського слова radiatio – випромінювання. Говорячи сучасному мовою математично-природничої грамотності, радіація це випромінювання (іонізуюче, радіоактивне) і розповсюдження як потоку елементарних частинок і квантів електромагнітного випромінювання.

Ионизирующим випромінювання називається оскільки радіація проникаючи крізь будь-які тканини людини, викликає порушення атомів. Атомні електрони, залишаючись «залежними» від ядра, переходить до стан із підвищеної енергією, у своїй атоми і молекули хіба що розбухають. Відповідно, коли це жива клітина, вона не може нормально функціонувати, бо її структура порушується уже й стає дефектної. З іншого боку деякі електрони все-таки «відриваються» від ядра націлюючись у інші атоми і молекули. У цьому володіючи сильної енергією, вони як і здатні проводити порушення атомів й поява нових іонів. Таке фізичне явище називається іонізацією. Такі чином з усім речовиною, по-різному починають відбуватися зміни.