Гіпертонічна хвороба як психосоматическое захворювання — реферат

Зміст

Запровадження 3

1. Гіпертонічна хвороба як психосоматическое захворювання 4

2. Психопрофилактика при гіпертонічної хвороби 6

3. Принципи психокорекції при гіпертонічної хвороби 9

Укладання 14

Список літератури 15

Запровадження

Гіпертонічна хвороба одна із поширених хронічних неінфекційних захворювань серцево-судинної системи, в економічно розвинених країн на нього страждають до 20-25% населення.

Поширеність артеріальною гіпертензії за даними численних досліджень настільки велике в усіх країнах світу, що до визначенню експертів ВООЗ артеріальна гіпертензія є найбільшою історії людства неінфекційної пандемією, визначальною структуру серцево-судинної захворюваності та смертності.

У виконанні вітчизняної літературі частіше вживається термін «гіпертонічна хвороба», запропонований Р. Ф. Лангом. У Російській Федерації кількість хворих з артеріальною гіпертонією становить 41,6 млн. чоловік і дане захворювання відзначається у 39,2% чоловіків, і 41,4% жінок. Гіпертонічна хвороба належить до найвагомішим чинникам ризику ішемічну хворобу серця й інсульту.

Особистісні особливості, тривале вплив стресу, порушення можливостей психологічного захисту, поява соціальної дезадаптації сприяють виникненню і рецидивирующему перебігу захворювання.

Методи психологічну реабілітацію з онкозахворюваннями та інвалідів внаслідок гіпертонічної хвороби: психотерапія, психокоррекция і психопрофилактика несприятливих психічних змін, мала психотерапія різними етапах реабілітації, велика психотерапія, психофармакологический метод впливу і аутотренінг сприяють відновленню особистісного статусу.

Мета роботи – розглянути особливості психопрофилактики і психокорекції при гіпертонічної хвороби.

Гіпертонічна хвороба як психосоматическое захворювання

Гіпертонічна хвороба – це хронічне захворювання, вражаюче різні системи організму, що характеризується підвищенням артеріального тиску вище норми, найпоширеніше захворювання серцево-судинної системи [3].

Причинами виникнення гіпертонічної хвороби є атеросклеротичні поразки периферичних судин і порушення нейроендокринної регуляції Цілковитою ясності у сенсі етіології гіпертонічної хвороби немає. Зате добре відомі чинники, які сприятимуть розвитку захворювання [9]:

Нейропсихическое перенапруження емоційний стрес;

Наследственно-конституционные особливості,

Професійні шкідливості (шум, напруга зору, підвищена і тривала концентрація уваги);

Надлишкова маса тіла, і особливості харчування (зайве споживання солоною і гострої їжі);

Зловживання курінням і алкоголем;Завантажити реферат "Гіпертонічна хвороба як психосоматическое захворювання" DOC | TXT

Робота опублікована refline. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.