ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХОРОНІ ПРАЦІ — реферат

Загальні вимоги безпеки.

1.1. До роботи електрогазозварювальника допускаються особи не до 18-ти років, попередньо минулі медогляд, і навіть вступний інструктаж по ВІД і інструктаж робочому місці, навчені по електробезпеки по 2 кваліфікаційної групі, які у протягом 12-14 змін під наглядом досвідченого робітника чи майстра, вивчили цю інструкцію і мають допуск на роботу після стажування, мають посвідчення по ТБ з позначкою про проведеної атестації.

1.2. При наступної роботі электрогазосварщику необхідно проходити:

- періодичні медичні огляди;

- повторні інструктажі по ВІД;

- обов'язкове щорічне навчання за спеціальної програмі, з атестацією на право виробництва электрогазосварочных робіт.

1.3. Робітник повинен вимог, викладені у «Правилах пожежної безпеки і техніки безпеки під час проведення вогневих робіт на підприємствах РБ», ППБ РБ 1.01.94, ППБ РБ 2.01.94, ПТЭ і ПТБ.

1.4. Электрогазосварщик повинен знати й виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку комбінату. Куріння дозволяється в спеціально відведеному і обладнаному місці, поза виробничих будинків та споруд. Не допускається до праці та під час роботи вживання алкогольних, наркотичних і токсичних коштів.

1.5. Робітник повинен знати і виконувати вимоги безпеки при користуванні ліфтом. При ходьбі східцями триматися за бильця. Дотримуватися запобіжники при ходьбі територією комбінату.

1.6. Электрогазосварщик повинен знати правила пожежної безпеки і за виявленні ознак загоряння має терміново знеструмити устаткування, повідомити про загорянні в пожежну підприємства телефоном 225 і вжити заходів із ліквідації загоряння первинними засобами гасіння.

1.7. Працівникові слід, що внаслідок не виконання правил техніки безпеки виникатимуть вибухи і загоряння, поразки електрострумом, отруєння дисперсною пилюкою й газами, які виділяються під час зварювання і краянні, ушкодження очей і шкірних покровів від світлового, інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювань, опіки бризками розплавленого металу, механічні травми під час зачистки зварювальних швів, переміщенні і складуванні вузлів і деталей.

1.8. Постійні вогневі роботи слід проводити тільки на спеціально обладнаних і дозволених наказом місцях майстерня чи відкритих майданчиках.

1.9. Тимчасові вогневі роботи з діючих підприємствах допускаються у виняткових випадках, якщо їх неможливо уникнути чи влаштувати в спеціально відведених цієї мети місцях.

1.10. У процесі роботи з електрогазозварювальника впливають такі небезпечні й шкідливі виробничі чинники:

- мобільні частини виробничого устаткування;

- підвищена запиленість і загазованість повітря робочої зони;

- підвищена чи знижена температура поверхонь устаткування, матеріалів, повітря робочої зони;

- підвищену значення напруги в електричної ланцюга, замикання якій у змозі статися через тіло людини;