КР для кооперації і промислової інтеграції в АПК — реферат

Зміст

8. Розвиток законодавчої бази для по сільськогосподарську кооперацію у Росії 20-ті роки сучасності 3

20. Виробничі – економічні відносини в агропромислових формуваннях, їх статистика 12

32. Законодавчі акти у діяльності об'єднань, асоціацій та створення спілок. Їх основні тези 16

Список використаної літератури 23

8. Розвиток законодавчої бази для по сільськогосподарську кооперацію у Росії 20-ті роки сучасності

Ідея кооперації дуже давня. Зародження її збігаються з початком розвитку людського суспільства. У Європі першими теоретиками кооперації були Дж. Беллерс (1654-1722), Корнеліус, Пітер ван Плокхой, який розробив проект «як зробити так бідняків щасливими шляхом поєднання у суспільстві чи малі республіки», письменник Даніель Дефо (1660-1731), який підготував перші проекти споживчих товариств та ощадно-позичкових кас. Біля джерел ідеї кооперації були Роберт Оуен і Шарль Фур'є. У Росії її прибічниками ідей Ш. Фур'є були М. У. Петрашевский, А. І. Герцен, який запропонував оновлену громаду і артіль як вихідної основи майбутнього суспільства. М. Р. Чернишевський вважав, що у основі громади буде створено виробничі товариства. Подальший розвиток кооперації відбувалося на перетині соціалістичних і ліберальних ідей.

Друга половина 1960-х років ХІХ століття характеризується кризою утопічного соціалізму у Росії, появою реформаторського народництва, посиленням лібералізму[915]. Перемикання від природи й сутності кооперації у межах доктрини утопічного соціалізму до ліберальної концепції – до її можливостей у існуючому суспільстві - стало принциповим чинником у розвитку кооперативної теорії та у Росії. Було оголошено, що з'явилася нова економічна форма, відрізняється від колишніх типів приватних господарств. Цю економічну форму ідеологи кооперації пробували прилаштувати в існуюче суспільство, сподіваючись його перетворити. Радикальне вплив в розвитку кооперації справила саме життя, досвід організації кооперативних форм (передусім, з'явився у Англії 1844 р. «Рочдельское суспільство справедливих піонерів»). Такий перебіг теоретично та практиці кооперації був із роботою Р. Шульце-Делича, Ф. Райффайзена у Німеччині й значним поширенням кооперативних формувань.

Надалі кооперативний рух очистилося від утопія й проходило самостійне розвиток. Проте високі соціальні устремління завжди, були притаманні кооперативам. Вони є негативним чинником теорії російських діячів кооперації[916].Завантажити реферат "КР для кооперації і промислової інтеграції в АПК" DOC | TXT

Робота опублікована refline. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.