Таблиця з вікової психології — реферат


Період

З. Фрейд

Еге. Еріксон

Ж. Піаже

Л. З. Виготський

Послідовники Виготського (Эльконин, Леонтьєв, Божович, Лисина)

Младенчество

Критерій розподілу на періоди – спосіб фіксації лібідо, способом задоволення інстинкту життя.

0-1 рік оральна стадія (эрогенная зона - слизова рота та вуст). У психічної сфері дитини домінує Ід. Задоволення лібідо досягається з допомогою ротового контакту під час ссання материнських грудей. Материнська груди приносить дитині як насолоду і задоволення, а й почуття безпеки, впевненості й захищеності.

Залежно від матері в дитини формується базове ставлення до світу: люди починають ділитися на оптимістів і песимістів, може сформуватися ненаситність, жадібність.

Наслідки фіксації в цій стадії: куріння, гурманство, словесна агресія, пасивність і залежність від.

Крім несвідомого Ід поступово формується Его. Его є новотвором стадії.

0-1 рік – раннє дитинство, соціальне якість – надія.

І на цій стадії формується базове ставлення до світу. З того, за ними доглядають у дитинстві, діти дізнаються, заслуговує чи світ довкола себе довіри. Якщо цього потреби задовольняються, коли до них ставляться зі увагою та постійною турботою і кажуть із нею досить послідовно, у малят складається загальне враження про мир, як "про місці безпечному і гідному довіри. З іншого боку, якщо їх світ суперечливий, йде на їм біль, викликає стрес і загрожує їхньої безпечності, то діти навчаються чекати не від життя саме цього й вважають, що вона непередбачувана і заслуговує на довіру.

Нормальна лінія: надія, довіру до людей, до світу, взаємне кохання, зв'язок дитина - батько, задоволення потреб спілкування з батьками

Аномальная лінія: недовіру до людей у результаті позбавлення любові, емоційної ізоляції

Критерій розподілу на періоди – перехід від однієї виду мислення до іншого.

0-1,5(2) року – сенсомоторная стадія. Саме тоді не розвинена і відсутні уявлення, а поведінка будується з урахуванням координації сприйняття й руху.

До першого року життя ставляться троє фахівців з шести подстадий стадії:

1) подстадия безумовних рефлексів;

2) подстадия повторюваних дій;

3) здатність відтворювати випадкові, приємні, і викликають інтерес результати власних дій.

Дитина в цій стадії відрізняє себе від предметів. Чи усвідомлює себе, немов носія дії й починає діяти довільно; наприклад, смикає за мотузку, аби навести іграшку в рух, чи трясе брязкальце, щоб пошуметь. 

Критерій розподілу на періоди – поява новоутворень і зміна ситуації.

0-1 рік – стадія дитинства