Поняття і значення затримання особи, підозрюваного у скоєнні злочину — реферат

Затримання обвинувачуваного - це невідкладна міра процесуального примусу, що складається в короткочасному змісті під охороною якого у цілях негайного доставляння її до суду до розгляду клопотання органів кримінального переслідування про обрання припинення у вигляді взяття під варту. Це нова процесуальний інститут вітчизняного права, які перебувають ще формування. Його виникнення пов'язані з недопущенням обрання укладання під варту за відсутності обвинувачуваного (год. год. 4 - 5 ст. 108 КПК РФ). Тому втекла від органів розслідування обвинувачуваний можуть затримати терміном до 48 годин задля забезпечення його явки до суду до ухвалення рішення про взяття його під охорону (год. 3 ст. 210 КПК РФ). Проте затримання обвинувачуваного виробляється у порядку, передбаченому затримання підозрюваного, т. е. за аналогією закону. Затримання обвинувачуваного має особливі підстави, мети, мотиви й умови. Підставою нього є необхідність розгляду у суді обгрунтованого клопотання слідчого про обрання щодо розшукуваного обвинувачуваного запобіжні заходи у вигляді взяття під варту. Мета полягає у негайному доставлянні якого у суд до розгляду зазначеного клопотання. Як мотиву виступає побоювання, що обвинувачуваний ухилиться від явки в судове засідання. Умовою служить винесення обгрунтованого постанови про притягнення як обвинувачуваний, а виняткових випадках - обвинувального акта, коли відразу після виробництва дізнання справа передається для попереднього слідства.

Затримання підозрюваного передбачено гол. 12 КПК. Істотні ознаки поняття "затримання підозрюваного" дозволяють визначити її як невідкладну міру процесуального примусу, утримання полягає у короткочасному змісті під охороною особи із метою встановити його причетність до вчинення злочину й необхідність застосування запобіжні заходи у вигляді взяття під варту.

На відміну від чинного законодавства КПК РРФСР 1960 р. відносив затримання до слідчих дій, цим протоколу затримання надавалося доказательственное значення (ст. ст. 87, 119). Протоколом теоретично були встановлено підстави для затримання, проте вона практично вони встановлювалися з допомогою інших доказів. Протокол був доказом місця й часу затримання, фіксував пояснення затриманого. Останнє твердження залишається справедливим й у чинного КПК РФ, який прямо не називає серед доказів протокол затримання, але й виключає цього (ст. ст. 83, 92, 285).


Завантажити реферат "Поняття і значення затримання особи, підозрюваного у скоєнні злочину" DOC | TXT

Робота опублікована refline. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.