Поняття і значення затримання особи, підозрюваного у скоєнні злочину — реферат

Уголовно-правовое затримання особи, вчинила злочин, здійснюється, зазвичай, простими громадянами чи його об'єднаннями. За даними Ю. У. Бауліна, в 52,7% випадків злочинець затримується потерпілими, очевидцями й іншими громадянами, в 40,8% - представниками організованою громадськості й поклали лише у 6,5% випадків - посадовими особами, у яких не покладено обов'язок затримання злочинців[1013]. Тільки після доставляння органом дізнання чи слідчий виробляє перевірку наявності у діях особи, затриманого у порядку кримінально-правового затримання, ознак злочини і вирішує про його процесуальному затриманні.

Громадська корисність, соціальна цінність такого затримання у тому, що ця діяльність сприяє, по-перше, здійсненню принципу невідворотності відповідальності за злочин, по-друге, усуває небезпека скоєння задерживаемым обличчям нових злочинів, попереджає можливу надалі злочинну діяльність.

Об'єктивно кримінально-правове затримання злочинця може виражатися лише у активних діях задерживающего.[1014]

Отже, затримання обвинувачуваного - це невідкладна міра процесуального примусу, що складається в короткочасному змісті під охороною якого у цілях негайного доставляння її до суду до розгляду клопотання органів кримінального переслідування про обрання припинення у вигляді взяття під варту.

§2. Підстава і цілі затримання підозрюваного

Законодавець виділяє 4 групи підстав, якими обличчя то, можливо затримано.

1. Коли та людина захоплено під час проведення злочини, або одразу після його від вчинення. Таке затримання називають затриманням на гарячому. Дознаватель, слідчий чи прокурор повинні особисто спостерігати дії чи частину дій, які свідчать про факт скоєння обличчям злочину, усвідомлювати їх злочинний характер. Обличчя можна вважати захопленим під час проведення злочину, коли вона робить суспільно небезпечні діяння, що утворюють злочин, але ще досягло завершення задуманого. Здається, у цій підставі може статися затримано обличчя при приготуванні чи момент замаху скоєння злочину. Проте, оскільки кримінальна відповідальність настає приготування лише у тяжкої і особливо тяжкої злочинів (год. 2 ст. 30 КК), те й кримінально-процесуальне затримання можна тільки, коли обличчя захоплено під час проведення злочинів таких категорій тяжкості. Щодо замаху скоєння злочину таких обмежень немає. Якщо під час приготування чи замаху було скоєно дії, містять у собі ознаки іншого закінченого складу якихось злочинів, обличчя то, можливо затримано за наявності загальних умов правомірності затримання.


Завантажити реферат "Поняття і значення затримання особи, підозрюваного у скоєнні злочину" DOC | TXT

Робота опублікована refline. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.