Служебно-профессиональные функції журналіста, і творчість — реферат

У законі РФ «Про засоби масової інформації» під журна листом розуміється обличчя, що займається редагуванням, створенням, збиранням чи підготовкою повідомлень і матеріалів для редакції світанку гистрированного засоби інформації, пов'язане з нею тру довыми чи інші договірних відносин або що займається такий діяльністю з її уповноваженню. Тут увагу концент рируется на функціональних атрибутах професії, і навіть на правової боці справи. У Світовому співтоваристві здобула визнання визначення, запропоноване керівником одній з комісій ЮНЕСКО, лауреатом Нобелівської премії і лист Міжнародної Ленінської премії Ш. Макбрайдом. В цілому збігаються з ріс сийским, але у ньому докладніше перераховуються види діяльності (видавець, репортер, фотограф, кінооператор, технік) і подчер кивается, що журналіст повинен мати документ, підтверджую щий його професійну приналежність.

Обидва визначення досить чітко окреслюють коло осіб, отно симых до журналістів. Їхня схожість, ясна річ, невипадково, воно пояснюється згодою у сенсі соціального статусу журна аркушів, якого закономірно підвело розвиток профес ці. З документів слід, що у це звання немає права претен довать люди, які збирають і поширюють інформацію з власним бажанням не можуть підтвердити ділових зв'язку з будь-якої редакцією чи агентством. Не ставляться до журнали сотні і працівники різноманітних інформаційних служб, які пов'язані з випуском періодичних видань чи програм: річок ламных агентств, центрів зв'язків із громадськістю, книж ных видавництв чи фірм — розповсюджувачів друку. У багатьох країн це розмежування спеціально обмовляється, журналістам за прещается займатися рекламно-комерційної практикою, і навіть підготовка кадрів для періодики і, наприклад, служб паблік рілейшнз ведеться у різних навчальних закладах. У Росії її такого раз граничения ми маємо.

Ріс сийское законодавство навантажує журналіста численні ми соціальними обов'язками. Одночасно йому предоставля ются спеціальні права у доступі до інформації, яких лише ны представники інших професій, держава гарантує захист його честі, гідності, здоров'я, життя і розбазарювання майна як особі, виконує громадянський обов'язок.

У цілому нині, працю журналіста має непересічної цінністю суспільству, воно прагне створити сприятливі умови для де ятельности преси, та своєю чергою пред'являє людям цій професії суворі вимоги. Для працівників редакцій ожида ния, що склалися у суспільстві стосовно ним, явля ются соціальним замовленням на «оптимального» професіонала й орієнтиром у власному підготовки й практиці.Завантажити реферат "Служебно-профессиональные функції журналіста, і творчість" DOC | TXT

Робота опублікована refline. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.