Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку — реферат

Первинне оволодіння формою предмета ввозяться діях із ним. Форма предмета, як така, не сприймається окремо від предмета, вона є його невід'ємною ознакою. Специфічні зорові реакції простежування контуру предмета з'являються наприкінці другого роки життя і починають передувати практичним діям [1].

Експериментальні дані Л. А. Венгера показали, що можливістю розрізняти геометричні фігури мають діти 3-4 місяців. Зосередження погляду нової фігурі - свідчення цього [4].

Уже другому році життя діти вільно вибирають постать на зразок з цих пар: квадрат і полукруг, прямокутник і трикутник. Але розрізняти прямокутник і квадрат, квадрат і трикутник діти можна лише після 2,5 років. Відбір ж із зразком постатей складнішою форми доступний приблизно межі 4-5 років, а відтворення складної постаті здійснюють окремі діти п'ятого і шостого роки життя.

Спочатку діти сприймають невідомі їм геометричні фігури як звичайні предмети, іменуючи їхні іменами цих предметів:

Циліндр - склянкою, стовпчиком,

Овал - яєчком,

Трикутник - вітрилом чи дахом,

Прямоугольник - віконцем тощо. п. [10]

Під обучающим впливом дорослих сприйняття геометричних постатей поступово перебудовується. Діти не ототожнюють його з предметами, а лише порівнюють: циліндр - як склянку, трикутник - як дах тощо. п. І, нарешті, геометричні фігури починають сприйматися дітьми як еталони, з допомогою яких пізнання структури предмета, його форми та розміру здійснюється у процесі сприйняття тій чи іншій форми зором, а й шляхом активного дотику, обмацування її під медичним наглядом зору позначення словом.

Спільна робота всіх аналізаторів сприяє більш точному сприйняттю форми предметів. Щоб краще пізнати предмет, діти прагнуть торкнутися його рукою, взяти до рук, повернути; причому розгляд і обмацування різні залежно від форми і конструкції пізнаваного об'єкта. Тому основну роль сприйнятті предмети й визначенні його форми має обстеження, здійснюване одночасно зоровим і двигательно-осязательным анализаторами з наступним позначенням словом.

Проте в дошкільнят спостерігається дуже низький рівень обстеження форми предметів; найчастіше вони обмежуються швидким зоровим сприйняттям і тому розрізняють близькі за подібністю постаті (овал і коло, прямокутник і квадрат, різні трикутники).

Обстеження постатей як забезпечує цілісне їх сприйняття, а й дозволяє відчути його особливості (характер, напрями ліній та їх поєднання, які утворюються кути і вершини), дитина навчається почуттєво виділяти у будь-якій фігурі образ загалом та її частини. Це дає можливість у подальшому зосередити увагу дитини на осмисленому аналізі постаті, свідомо виділяючи у ній структурні елементи (боку, кути, вершини).Завантажити реферат "Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.
  • алексей чихалов

    спасибо за реферат , помогли мне очень