Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку — реферат

Порівняння то з формою тієї чи іншої предмета допомагає дітям зрозуміти, що з геометричними постатями можна порівняти різні предмети чи його частини. Так, поступово геометрична постать стає еталоном визначення форми предметів.

Можна виокремити такі етапи навчання. Завдання першим етапом дітей 3-4 років - це сенсорне сприйняття форми предметів і геометричних постатей. Другий етап дітей 5-6 років має бути присвячений формуванню системних знання геометричні фігури та розвитку вони початкових прийомів та способів «геометричного мислення» [1].

У розвитку «геометричних знань» в дітей віком простежується кілька різних рівнів. Перший рівень характеризується тим, що постать сприймається дітьми як єдине ціле, дитина ще вміє виділяти у ній окремі елементи, не помічає подібності та відмінності між постатями, кожну їх сприймає осторонь. З другого краю рівні дитина вже виділяє елементи у фігурі й встановлює відносини як з-поміж них, і між окремими постатями, але ще не усвідомлює спільності між постатями. На рівні дитина може встановлювати зв'язок між властивостями і структурою постатей, зв'язок між самими властивостями.

Перехід від рівня до іншого перестав бути мимовільним, що йде паралельно біологічному розвитку чоловіки й залежать від віку. Він протікає під впливом цілеспрямованого навчання, яке сприяє прискоренню початку вищому рівню. А відсутність навчання гальмує розвиток. Навчання тож слід організовувати те щоб у зв'язку з засвоєнням знання геометричні фігури в дітей віком разви валось елементарний геометричне мислення.

Вимоги «Програми виховання і навчання у дитсадку», «Розвиток», «Райдуга», «Дитинство» із формування поглядів на форми і геометричні фігури

По «Програмі виховання і навчання у дитсадку» під редакцією М. А. Васильєвій знайомство дітей із формою починається на другий молодшої групи. У розділі «Умственной виховання», «Розвиток елементарних математичних уявлень» діти знайомляться з геометричними постатями (коло, квадрат, трикутник), навчаються обстежити постаті, використовуючи дотик і зір.

У середній групі розвиваються уявлення про об'ємних тілах – кулі, кубі, циліндрі і закріплюються ставлення до пласких постатях – колі, квадраті, трикутнику. Діти виділяти особливі ознаки постатей з допомогою осязательно-двигательного і зорового аналізу. Також діти знайомляться з прямокутником, порівнюють його коїться з іншими постатями.

У старшої групі діти знайомляться з овалом з урахуванням його перевірки колом і прямокутником. Діти розвиваються навички аналізу та порівняння постатей. Діти знаходити у своєму найближче оточення предмети однаковою і різної форми.

У підготовчій до школи групі вводиться поняття багатокутника. Діти моделювати геометричні фігури. Закрепляются уявлення про відомі постатях.Завантажити реферат "Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.
  • алексей чихалов

    спасибо за реферат , помогли мне очень