Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку — реферат

Отже, у програмі ознайомлення з формою і геометричними постатями ведеться поступово, із ускладненнями, введенням кожному етапі нових постатей. Розвиваються вміння аналізувати, порівнювати, моделювати, формується просторове мислення.

У конкурсній програмі «Дитинство» розділ «Перші кроки в математику» на четвертого року життя поставлено завдання із формування поглядів на геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник) і геометричних тілах (кулю, куб), форму оточуючих предметів (круглий, квадратний, трикутний). Формуються вміння відносити предмети до певної групи постатей (родове узагальнення: коло, квадрат, трикутник). Розвиваються пізнавальні і мовні вміння: простежувати поглядом поверхню й контур предмета, геометричній постаті; довжину, висоту предмети й т. буд.; обстежити предмет рукою (осязательно-двигательное обстеження); називати геометричні фігури); виділяти з 3-4 предметів ідентичний зразком («Знайди той самий») по 1-2 ознаками і який відрізняється від зразка одним-двома ознаками. За підсумками порівняння визначати, що різне і однакове в предметах і геометричні фігури.

У середній групі діти закріплюють ставлення до постатях і тілах (коло, квадрат, трикутник, овал, прямокутник; кулю, куб, циліндр), структурних елементах геометричних постатей: сторона, кут, їх кількість; формі предметів: круглий, трикутний, квадратний (чотирикутний). Встановлюються логічні зв'язок між групами предметів формою (у квадратів боку більше, ніж в трикутників); знаходження спільної і різного в групах постатей круглої, квадратної, трикутною форм. Группируя предмети з формі, діти виділяють 3 групи (круглі, трикутні, квадратні) з певною кількістю елементів у кожному їх.

У старшої групі програма передбачає поглиблення уявлень дітей про властивості і стосунках предметів, переважно через гри на класифікацію і сериацию, практичну діяльність, спрямовану на відтворення, перетворення постатей. У підготовчій до школи групі ставлення до постатях і тілах закріплюються.

Отже, зміст програми передбачає послідовний перехід від уявлень об'єкт до виділення сутнісних характеристик груп об'єктів, встановленню зв'язків і залежностей між об'єктами і явищами, формуванню способів пізнання (сенсорний аналіз, колег і використання наочних моделей тощо.).

У конкурсній програмі «Райдуга» ставлення до формі предмета, про геометричні фігури починають формувати з середньої групи, причому у програмі нечітко зазначено, з якими постатями починає знайомитися дитина насамперед. У старшому дошкільному віці автори програми ставлять завдання пропонувати дітям різні за змістом і оформленню геометричні головоломки, закріплювати розуміння найпростіших визначень, зокрема основних геометричних постатей (коло, трикутник, квадрат). Слід зазначити, що за даної програмі не визначено завдання формування поглядів на формі в молодшої групи і розділені завдання навчання для дітей старшій і підготовчій до школи груп.Завантажити реферат "Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.
  • алексей чихалов

    спасибо за реферат , помогли мне очень