Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку — реферат

У конкурсній програмі «Розвиток» знайомство дітей із формою починається із молодшою групи розділ «Сенсорное виховання». Цей вік, вважають автори програми, найсприятливіший на формування поглядів на зовнішніх властивості предметів: їх формі, кольорі, величині, становище у просторі. Програма сенсорного виховання в молодшій віковій групі передбачає формування спільної сенсорної здібності, витлумаченої як спроможність до найбільш елементарної формі опосредствования - використанню сенсорних еталонів. Еталонами форми є геометричні фігури. У цьому програмі закладено знайомство дітей із 5 геометричними формами. Початковий етап навчання - це ознайомлення дітей із сенсорними еталонами. При знайомство з основними зразками діти зіставляють різні еталони між собою, підбирають однакові, запам'ятовують знати їхні назви.

У середній групі автори завдання з формуванню поглядів на формі ставлять у розділі «Формування елементарних математичних уявлень». Причому у програмі нечітко прописані завдання навчання дітей і зміст формованих понять, невизначений перелік геометричних постатей, із якими повинен познайомитися дитина.

Отже, в розглянутих програмах найбільш систематично і послідовно ведеться формування поглядів на формі в «Програмі виховання і навчання» й у програмі «Дитинство». Чітко розмежовані завдання навчання, визначено перелік постатей, із якими знайомляться діти, поставлено завдання в розвитку умінь аналізу, порівняння, моделювання.

Методика формування поглядів на форми і геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку

Задля реалізації програмних завдань як дидактичного матеріалу в другий молодшій використовуються моделі найпростіших пласких геометричних постатей (коло, квадрат) різного кольору та розміру. У цей час важливо збагатити сприйняття дітей, нагромадити вони ставлення до різноманітних геометричні фігури, дати їх правильне назва [4].

Першорядне роль відводиться навчання дітей прийомів обстеження постатей осязательно-двигательным шляхом під медичним наглядом зору засвоєнню їх назв. На закінчення проводяться два-три вправи на розпізнавання і позначення словами постатей («Що тримаю у правій руці, що у лівій?»; «Дай ведмедику коло, а петрушці квадрат»; «На верхню смужку покладіть один квадрат, але в нижню багато кіл» тощо. п.). На наступних заняттях організується система вправ із єдиною метою закріплення в дітей віком умінь розрізняти і називати геометричні фігури.

Діти п'ятого роки життя потрібно, передусім, закріпити вміння розрізняти і називати коло і квадрат, та був і трикутник. Для цього він проводяться ігрові вправи, у яких діти групують постаті різного кольору та розміру. Змінюється колір, розмір, а ознаки форми залишаються незмінними. Це формуванню узагальнених знання постатях.Завантажити реферат "Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.
  • алексей чихалов

    спасибо за реферат , помогли мне очень