Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку — реферат

З новими геометричними постатями дітей знайомлять шляхом перевірки вже відомими: прямокутник з квадратом, кулю з, та був з кубом, куб з квадратом, та був з кулею, циліндр з пручи моугольником й цілком, та був з кулею і кубом.

Основне завдання дітей старшої групи є закріплення системи знання геометричні фігури. Дітям даються відомі їм постаті, і пропонують руками обстежити кордону квадрата і кола, прямокутника і овалу і поміркувати, ніж ці постаті відрізняються одна від одного й що мені однакове. Вони встановлюють, що з квадрата і прямокутника є «куточки», а й у кола і овалу їх майже немає. Програмою виховання і навчання у дитсадку передбачається познайомити старших дошкільнят з чотирикутниками. І тому дітям показують безліч постатей з чотирма кутами і пропонують самостійно придумати назва цій групі.

Важливе завдання на є навчання дітей порівнянню форми предметів з геометричними постатями як еталонами предметної форми. У слід розвивати вміння бачити, який геометричній постаті чи якому їх поєднання відповідає форма тієї чи іншої предмета. Це більш повного, цілеспрямованому розпізнаванню предметів навколишнього світу і відтворення в малюнку, ліпленні, аплікації. Добре засвоївши геометричні фігури, дитина завжди успішно справляється з обстеженням предметів, виділяючи у кожному їх загальну, основну форму і форму деталей.

Знання про геометричні фігури у підготовчій групі розширюються, заглиблюються і систематизуються. Одне із завдань підготовчої до школи групи - ознайомити дітей із многоугольником, його ознаками: вершини, боку, кути. Виконання цього завдання дозволить підвести дітей до великого узагальнення: всі фігури, мають по три і більше кута, вершини, боку, ставляться до групи многоугольников.

Дидактичні гри з поділу «Геометрические постаті»

1) Тільки одне властивість

Мета: закріпити знання властивостей геометричних постатей, розвивати вміння швидко вибирати потрібну постать, описуючи її.

Матеріал: набір геометричних постатей (коло, квадрат, трикутник і прямокутник) чотирьох квітів (червоного, синього, жовтого і білого), маленького розміру. У цей самий набір включається стільки ж перелічених постатей зазначених квітів, але великих за величиною. Усього для гри (однієї учасника) необхідно 16 маленьких геометричних постатей чотирьох видів тварин і чотирьох кольорів та стільки ж великих.

Хід гри: у двох граючих дітей з повного набору постатей. Один (той, хто починає гру) кладе до столу будь-яку постать. Другий грає повинен покласти поруч постать, відрізнятиметься від неї тільки з одного ознакою. Тож якщо перший поклав жовтий великий трикутник, то другий кладе жовтий великий квадрат чи синій великий трикутник тощо. буд. Неправильно вважається хід, якщо другий грає покладе постать, не відрізнятиметься від неї понад один ознака. І тут постать у гравця забирають. Програє той, хто перший залишиться без постатей. (Можливі варіанти).Завантажити реферат "Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.
  • алексей чихалов

    спасибо за реферат , помогли мне очень