Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку — реферат

Гра будується на кшталт доміно. Під час гри потрібно швидка орієнтування які у кольорі, формі, розмірі постатей, тому й вплив в розвитку логіки, обгрунтованості мислення та дій.

2) Зламана машина

Мета: вчити помічати порушення у зображеному предметі.

Матеріал: машина, що складається з геометричних постатей, де бракує будь-якої частини.

Хід гри: на фланелеграфе будується машина, що складається з геометричних постатей. Потім усі діти, окрім однієї - ведучого, відвертається. Ведучий прибирає якусь деталь машини. Хто раніше від інших скаже, чого Герасимчука і яким він форми, стає провідним. Якщо діти легко виконують завдання, можна одночасно прибрати дві деталі.

3) Хто для побачить

Мета: закріплення знання геометричні фігури.

Матеріал: фланелеграф, геометричні фігури.

Хід гри: на фланелеграфе в довільному порядку розміщують різні геометричні фігури. Дошкольники розглядають і запам'ятовують їх. Ведучий вважає близько трьох і закриває постаті. Дітям пропонує, якнайбільше назвати геометричних постатей, хто був на фланелеграфе. Виграє той, хто запам'ятає і назве більше постатей. Продовжуючи гру, провідний змінює кількість постатей.

Укладання

Пізнання геометричних постатей, їх властивостей і стосунків розширює кругозір дітей, дозволяє йому точніше і різнобічно сприймати форму оточуючих предметів, що позитивно віддзеркалюється в їх продуктивної діяльності (наприклад, малюванні, ліпленні).

Важливе значення у розвитку геометричного мислення та просторових уявлень мають дії з перетворенню постатей (з цих двох трикутників скласти квадрат або з п'яти паличок скласти два трикутника).

Всі ці різновиду вправ розвивають просторові уявлення та простий геометричного мислення дітей, формують вони вміння спостерігати, аналізувати, узагальнювати, виділяти головне, істотну й одночасно з цією виховують такі риси особистості, як цілеспрямованість, наполегливість.

Отже, у віці відбувається оволодіння перцептивной та інтелектуальної систематизацією форм геометричних постатей. Перцептивная діяльність у пізнанні постатей випереджає розвиток інтелектуальної систематизації.

Список літератури

Белошистая А. У. Формування й розвиток математичних здібностей дошкільнят: учеб. для вузів. - М.: Владос, 2004. - 400с.

Дитинство: Програма розвитку та дітей дитячого садка / Т. І. Бабаєва та інших. - 2-ге вид., перераб. і доп. - СПб.: Акцидент, 1999, - 224 з.

Єрофєєва Т. І. Дошкільник вивчає математику: метод. посібник для вихователів. – М.: Просвітництво, 2005. – 112с.

Леушина А. М. Формування елементарних математичних уявлень в дітей віком дошкільного віку. - М.: Просвітництво, 1974. - 367 з.

Програма "Розвиток" (основні тези). - М.: Нова школа, 1994. - 64 з.Завантажити реферат "Формування поглядів на формі, геометричні фігури в дітей віком дошкільного віку" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.
  • алексей чихалов

    спасибо за реферат , помогли мне очень