Олімпіада у Сочі — реферат

Місто Сочі — найбільший курорт Росії, унікальний за своїм природно-кліматичним характеристикам.

Назва «Сочі» — Ріки і селища — за однією з версій є адаптованої Російським мовою Тюркоязычная форма місцевого Абхазо-адыгского (Убыхского) топоніма «Шаша» чи «Сашко», того що відбувається від старовинного кавказького чоловічого імені. Ім'я Шаша згадується у Адыгском переказі як і справу родоначальнику Кабардинских князів Инале. У одному із текстів перекази говориться, що мати була з приморського Абазинского роду Аше, а дружина — Абазинской князівною з цієї родини Шаше. У адыгов зустрічається прізвище Шашевы (Шаше). За іншою версією, назва «Сочі» походить від російського (слов'янського) кореня — «Сочить», «Соковитий». Оскільки Сочі перебуває у вологих субтропіках в зоні підвищеної вологості, і вони називати місцевість — Сочі, оскільки всюди вода і соковита зелень[893].

Місто Сочі лежить у субтропічної зони і протягнувся на 146 кілометрів вздовж Чорноморського узбережжя Кавказу. Площа курорту — 350 тис. га, у тому числі лісу займають 282 тис. га.

Клімат — вологий субтропічний (середньорічна температура +13 °З). М'яка зима (середня температура січня +5,1 °З) і дуже тепле літо (середня температура липня +25…28 °З). Найбільш сухим і сонячним зимовим місяцем є січень — найкращий час зимового відпочинку. Починаючи з 30 червня, денна температура не опускається нижче +20 °З. Липень і серпень — найзапекліші місяці на рік, температура коштує від +28 до +40 °З.

Температура води: +18…19 °З — на початку літнього сезону, июль—август +24…26 °З, вересень +22…24 °З, жовтень +19…21 °З.

Тривалий період сонячного сяйва — 2300 годин на року. Опади — 1400 мм на рік.