Методи організації виробництва — реферат

Форма організації провадження з послідовної передачею предметів праці є поєднання елементів виробничого процесу, у якому забезпечується рух оброблюваних виробів за всі виробничим ділянкам партіями довільній величини. Предмети праці в кожну наступну операцію передаються лише по закінченні обробки всієї партії на попередньої операції. Ця форма є найбільш гнучкою стосовно змін, які виникають у виробничої програмі, дозволяє досить повно використовувати устаткування, що дозволяє знизити видатки придбання. Недолік такої форми організації виробництва залежить від щодо великий тривалості виробничого циклу, оскільки кожна деталь перед виконанням наступної операції пролеживает чекаючи обробки всієї партії.

Форма організації провадження з паралельної передачею предметів праці полягає в такому сполученні елементів виробничого процесу, що дозволяє запускати, обробляти і передавати предмети роботи з операції у операцію поштучно і очікування. Така була виробничого процесу приводить до зменшення кількості деталей, що у обробці, скорочення потреб у площах, необхідні складування і проходів. Її недолік - в можливих простоях устаткування (робочих місць) внаслідок відмінностей у тривалості операцій.

Форма організації провадження з параллельно-последовательной передачею предметів праці є проміжної між послідовною й паралельної формами і лише частково усуває властиві їм недоліки. Вироби з операції у операцію передаються транспортними партіями. У цьому забезпечується безперервність використання устаткування й робочої сили в, можливо частково паралельне проходження партії деталей за операціями технологічного процесу.

Просторова структура організації виробництва визначається кількістю технологічного устаткування, зосередженого на робочої майданчику (числом робочих місць), і розташуванням його щодо напрями руху предметів праці навколишньому просторі. Залежно кількості технологічного устаткування (робочих місць) розрізняють однозвенную виробничу систему і їй структуру відособленого робочого місця та многозвенную систему з цехової, лінійної чи ячеистой структурою. Можливі варіанти просторової структури організації виробництва представлені на рис. 2. Цехова структура характеризується створенням ділянок, у яких устаткування (робочі місця) розміщено паралельно потоку заготовок, що передбачає їх спеціалізацію за ознакою технологічної однорідності. І тут партія деталей, яка надходить на ділянку, іде одне з вільних робочих місць, де проходить необхідний цикл обробки, після чого передається в інший ділянку (до цеху).

На ділянці з лінійної просторової структурою устаткування (робочі місця) розташовується у процесі технологічного процесу партія деталей, оброблювана дільниці, передається з однієї робочого місця інше послідовно.Завантажити реферат "Методи організації виробництва" DOC | TXT

Робота опублікована admin. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.