Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники — реферат

Зміст

Запровадження 3

1. Повені 5

2. Заторы і зажоры 8

3. Нагоны 11

4. Цунамі 12

Укладання 16

Список використаної літератури 17

Запровадження

Надзвичайній ситуація природного характеру - несприятлива обстановка на певній території, що склалася у результаті небезпечного природного явища, що може спричинити у себе кількість людських жертв, збитки здоров'ю людей, матеріальні втрата часу та порушення умов життєдіяльності населення.

Джерелом природної НС є небезпечне природне явище чи процес, причиною виникнення його можуть бути: землетрус, вулканічне виверження, зсув, обвал, сель, карст, ерозія, цунамі, лавина, повінь, сильний вітер, смерч, опади, посуха, морози (заморозки), туман, гроза, природний пожежа. Поражающие чинники цих явищ впливають життя і душевному здоров'ї людей, сільськогосподарських тварин, рослини, навколишнє середовище, і навіть об'єкти економіки.

Проте чи кожне небезпечне природне явище призводить до виникнення НС, т. е. там, в якому людина не і веде ніякої діяльності, облік НС стоїть.

НС складається тільки тоді ми, коли час прояви небезпечного природного явища виникає реальна загрозу для життя чоловіки й оточуючої його середовищі.

Надзвичайні ситуації природного характеру ще називають стихійними лихами. Під стихійними лихами розуміють небезпечні природні явища чи процеси геофізичного, геологічного гідрологічного, атмосферного та інших походжень таких масштабів, що викликають катастрофічні ситуації, які характеризуються раптовим порушенням життєдіяльності населення, руйнацією і знищенням тих матеріальних цінностей, поразкою, і загибеллю покупців, безліч тварин. З причин (умов) виникнення стихійними лихами поділяються на групи геологічного, метеорологічного, гідрологічного (гідрометеорологічного) характеру, і навіть природні пожежі і масові захворювання.

НС гідрологічного характеру поділяються на бід ствия, викликані:

Високим рівнем води - повені, у яких відбувається затоплення знижених частин міст і насе ленних пунктів, посівів сільськогосподарських культур, ушкодження промислових і транспортних об'єктів;

Низькою рівнем води, коли порушується судноплавство, водопостачання міст і народногосподарських об'єктів, зрошувальних систем;

Селями (при прорив завальных і моренних озер, загрозливих населених пунктів, дорожнім та інших зі оружениям);

Снежными лавинами (у випадку загрози населеним пунк там, автомобільним і залізницях, лініях элект ропередачи, об'єктах в промисловості й сільського хозяй ства);

Ранним льодоставом і появою льоду на судоход ных водоймах.

До цій групі НС можна вважати і морські гідрологи ческие явища - цунамі, сильні хвилювання на морях і океанах, натиск льодів і інтенсивних їх дрейф.


Завантажити реферат "Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.