Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники — реферат

Повінь - найпоширеніша природна небезпека. Повінь річці походить від різкого віз растания кількості води внаслідок танення снігу чи лід ников, розміщених у її басейні, соціальній та результа ті випадання рясних опадів. Повені нерідко викликають захаращення русла льодом при ледоходе (затор) чи закупорювання русла внутрішнім льодом під неподвиж ным крижаним покровом й освіту крижаної пробки (за жор). Повені нерідко виникають під впливом вет рів, нагоняющих воду з моря, и викликають підвищення рівня з допомогою затримки у гирлі принесеної рікою води. Ці повені називають нагонными. Повені подібного типу були вже дельті Неви (1824 і 1924 рр.), в Гол ландии, Англії, Гамбурзі й боротися інших регіонах земної кулі. На морських узбережжях і островах повені виникатимуть внаслідок затоплення хвилею, котра утворює ся при землетрусах, виверженнях вулканів, цунамі. Повені загрожують 3/4 земної суші. За даними ЮНЕС КЗ, від річкових повеней загинуло в 1947-1967 рр. близько 200 тис. людина. Фахівці вважають, що для людей загрожує небезпека, коли шар води сягає 1 м, а швидкість потоку перевищує 1 м/с. Підйом води на 3 м вже призводить до до руйнації будинків. Повені приносять і великий маті риальный збитки.

Найсильніше повінь, що відбулося приклад але 5600 років тому у долині Тигру і Євфрату в Месопота мии, мало дуже неабиякі наслідки і знайшло отра жение десятки разів як всесвітній потоп. Значна частка власності Голландії розташована нижчий за рівень моря. Тож тут здавна будують дамби. У 1953 р. сталося сильне навод нение, у якому рівень води досяг 4,6 м. Захисні споруди не витримали, загинуло більше 18 тис. людина.

Гамбург, віддалений на 100 кілометрів від гирла Ельби, перио дически затопляется внаслідок штормових нагонов у Північному морі. 1981-го р. підйом води становив 5,8 м. Катас трофічні підйоми води в Темзі відбувалися багато кратно від початку існування Лондона і супроводжувалися до людських жертв. Острови дельти Неви, на кото рых грунтувався Санкт-Петербург, з 1703 р. більш 260 раз заливались водою.

Вітер - не єдина причина повені. Часом і за повної затишності відбуваються повені. Причи на - довгі хвилі, що у море під впливом циклону. Довга хвиля зі швидкістю 5-60 км/год рухається в Фінський затоку, стаючи на мілководді й у сужающем ся затоці вищої, і перешкоджає річковому стоку. При одночасній дії всіх можливих чинників підйом рівня води в дельті Неви може сягнути 550 див. Загибель людей під час повеней, величезний материаль ный збитки, принесений їм, змушують людей вивчати ці негативні явища і шукати засоби захисту від нього[675].


Завантажити реферат "Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.