Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники — реферат

Головним критерієм при класифікації заторів чи зажоров був частиною їхнього потужність. Вони поділяються на ка тастрофически потужні, сильні, середні та "слабкі. Катас трофически потужний затор чи зажор визначається так: до розрахованим максимальному рівню весняної повені додають 5 метрів і більш; для сильних - від 3 до 5 м, середовищ них - 3 метрів і менше. При слабких заторах і зажорах в вели чини найвищих рівнів води весняної повені зневаживши кі не вводяться.

Найбільші заторные і зажорные підйоми води у річках РФ наведені у табл. 1[677].

Таблиця 1. Найбільші заторные і зажорные підйоми води у річках Росії


Заторные підйоми

Зажорные підйоми

Ріки

Підйом, м

Ріки

Підйом, м

Воронеж

4-6

-Сясь, Велика

4,5-6,5

Нева, Свір, Нарва

3-4

Томь, Иртыш, Єнісей

710

Томь, Єнісей, Ангару, Катупь

5-7

Нижня Тунгуска

10-20

Оленек, Олена, Алдан, Витим

7,5-10

Мамакан

4-4,5

Колима, Мамакан

5-7

-

-

Амур, Бурея

7-9

Амур, Бурея, Зея

3-4

Онон, Анадир, Уда, Зея, Шилка, Аргунь

3-4

-

-

Тым, Поронай

2-3,5

Тым, Тумнин

2-3


Застосовується також така характеристика, як про должительность затора чи зажора. Затор льоду - явище короткочасне. Високий рівень тримається зазвичай від 0,5 до $1,5 діб. Траплялося і більше тривалого стояння, але завжди пов'язані з похолоданням і сокращени їм стоку води. Період підйому зажорного рівня довший, до 3 діб. Спад рівня зазвичай відбувається поза 10-15 діб.

Інший часто застосовуваної характеристикою заторів і зажоров служить повторюваність цих явищ. Тут коле бания дуже великі. У одних місцях вони повторюються чого рез 2-5 років, за іншими - значно рідше.

Безпосередній небезпека цих явищ залежить від різкому підйомі води та в значних межах. Вода виходить із берегів і затопляє прилеглу місцевість, ще, небезпеку становлять і навали льоду на бе регах заввишки до 15 м, які найчастіше руйнують при брежные споруди.


Завантажити реферат "Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.