Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники — реферат

Поражающие чинники цунамі залежать, передусім, від енергії волнообразующего процесу його напрями. Пологость дна та глибина близько узбережжя - чинник важливий, але вторинний. Хвиля розігнавшись, наприклад, у Атлантиці, при потрапляння на мілководді (Європа) зруйнує прибережні райони (Франція, Португалія, Англія та інші), але вызовит затоплення прибережних районів Прибалтики і Скандинавії.

Причиною освіти, такого катастрофічного цунамі, може бути різке вертикальне усунення тектонічних плит, дома розламу, те що за дуже стислий період часу (лічені секунди). З іншого боку, це то, можливо потужний оползневый процес, у разі хвиля то, можливо невисокою, але дуже не довгою.

Основний район, де виявляються цунамі, - побере жье моря і Атлантичний океан (80% випадків), рідше Середземне море. Цунамі нас дуже швидко досягають берега. Маючи досить енергії, сягаючої іноді 10 ерг, цунамі виробляють великі руйнації й перед ставляют загрозу для таких людей.

Рухаючись із великою швидкістю всередину берега, цей вал води акумулює колосальну динамічною енергією, знищуючи своєму шляху суду й будівлі. Найефективнішою захистом від надання цього лиха є заходи щодо своєчасної евакуації населення безпечні зони узбережжя і відведення судів у відкрите море. Природно, у разі важливий чинник заблаговременности надходження інформації наближення хвилі. Своєчасна оперативний прогноз цунамі - це, мабуть, найважливіший аспект проблеми. Трагічний урок цунамі 26 грудня 2004 р. в Індійському океані показав необхідність створення оперативної служби цунамі у цьому регіоні. Багато більш 400 тис. загиблих можуть бути врятовані, якби вчасно було організовано евакуацію із зони затоплення. Але й саме собою знання ступеня небезпеки цунамі у тому чи іншому ділянці узбережжя дозволяє запобігти ймовірний збитки з допомогою правильної організації господарської та комунальної діяльність у прибережній зоні, включаючи планування будівництва, створення шляхів евакуації населення, проведення заходів із навчання жителів, що у цунамиопасных зонах т. буд.

Упертою захисту від цунамі немає. Проте частково за щищают хвилерізи, моли, насипу, лісові смуги, гавані. Цунамі для судів у відкритому ж морі безпечно. Важливе значення за захистом населення від цунамі име ют служби попередження наближенні хвиль, осно ванні на випереджальної реєстрації землетрусів бере говыми сейсмографами.


Завантажити реферат "Стихійні лиха в гідрологічного характеру, їх характеристика і вражаючі чинники" DOC | TXT

Робота опублікована referatbox. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.