Фотографія як об'єкт соціологічного дослідження — реферат

Зміст

Запровадження 3

Глава 1. Теоретичні аспекти дослідження фотографії як

Об'єкт соціологічного дослідження 4

Глава 2. Теоретико-прикладное дослідження ролі фотографії в сучасному міському весільному обряді 7

Глава 3. Аналіз результатів теоретико-прикладного дослідження ролі фотографії в сучасному міському весільному обряді 8

Укладання (висновки) 11

Література 12

Запровадження

Візуальні свідоцтва, документи і об'єкти відкривають для соціологів нові шляхи для розумінню минулого й сучасного, збагачуючи дослідницький дизайн і знаходять способи аналізу даних. Фотографії й інші різноманітні візуальні матеріали вельми цікавлять дослідника, і як культурних текстів, як і репрезентації соціального знання, як і контексти культурного виробництва, соціального взаємодії і індивідуального досвіду.

Фотографія як об'єкт соціологічного дослідження дозволяє казати про наукової зв'язку даного джерела інформації вивчення явищ інституціоналізації (вивчення розвитку різних інститутів, передусім, інституту сім'ї з допомогою аналізу фото); соціалізації (оцінка процесу засвоєння соціального досвіду індивідом з урахуванням відбиті на фото атрибутів культури), экстернализации (використання фото як личностно-исторического, емоційного джерела інформації про людину) і легітимації (оцінка та признавание намальованих явищ на фото як «тут і він»). Недостатня вивченість питання застосування фотографії у тих соціологічного дослідження визначає актуальність цього дослідження.

Мета роботи: вивчення теоретичних і практичних аспектів використання фотографії як об'єкта соціологічного дослідження.

Завдання роботи:

1. Розглянути теоретичні аспекти дослідження фотографії як об'єкта соціологічного дослідження.

2. Провести теоретико-прикладное дослідження ролі фотографії в сучасному міському весільному обряді.

Глава 1. Теоретичні аспекти дослідження фотографії як об'єкта соціологічного дослідження

Офіційна дата використання фотографії як об'єкта соціологічного дослідження вважається 1970 рік, коли невеличка група американських соціологів, зацікавившись можливістю використання фотографій, організувала кілька виставок своїх робіт, цей напрям одержало назву «візуальна соціологія».

Сьогодні, у тих виділення варіантів включення фотографії в соціологічне дослідження, використовується п'ять основних моделей фотографічного дослідження:

1) фотографія як стимул проведення інтерв'ю. Старі фотографії з родинного альбому можуть бути стимулом для розмови чи джерелом нову інформацію попереднє досвіді життя індивіда чи сім'ї [11].


Завантажити реферат "Фотографія як об'єкт соціологічного дослідження" DOC | TXT

Робота опублікована ref_bot. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.