Перспектива розвитку психології в ХХІ столітті — реферат

Зміст

Запровадження 3

1. Криза в з психології та його форми 5

2. Предмет психології: необхідність «нового погляду» 9

3. Перспектива інтеграції психологічного знання 13

Укладання 18

Література 19

Запровадження

Багатьох представників психологічного співтовариства переймаються питанням: що являє собою наукова психологія, увійшовши в XXI століття, перебуває вона у кризу чи, навпаки, впевнено прозирає прийдешнє. Звісно, психологія менш однорідна, щоб стосовно її дати прямолінійні і однозначні відповіді ці запитання, тим паче, що кілька перспективних тенденцій у ній які вже є і активно розробляються (хоча й стали пануючими). У той самий час багато речей психологічної науці сьогодні, власне, вже належить минулому. Для психології, яка настільки жорстко парадигмальна, як, скажімо, природні науки (хоча наявність точно визнаних парадигм і над ними багатьма сьогодні заперечується), дуже важливий «вектор» пошуків в очікуванні.

Існуюче думка про сьогоднішньої психології як що у кризу зустрічає заперечення: стверджується, що вона інтенсивно розвивається академічна наука, про що свідчать виходять тисячі томів монографій, сотні наукових журналів, які відбуваються численні конференції, симпозіуми і конгреси тощо. п. Як практично орієнтована область знання психологія затребувана соціумом, а послуги психологів добре оплачуються. Отже, є продукція і затребуваність, тож слід уточнити: коли психологи говорять про кризу — йдеться саме про наукове психології. Цей аспект і розглядатимуть у роботі.

Мета роботи – розгляд розвитку психології в ХХІ столітті.

Завдання роботи:

Дати характеристику кризи в з психології та його форм.

Розглянути предмет психології, як характеристику її подальшого розвитку науки.

Вивчити перспективи інтеграції психологічного знання.

1. Криза в з психології та його форми

На початку XXI в. з'явилися судження про чергову кризу в психології. Є. Д. Хомская констатує «наявність методологічних негараздів різних галузях психології» [14, з. 113]. У коментар до її статті фіксується «ситуація методологічного кризи, що склалася у вітчизняної психології останніми роками» [14, з. 125]. У відгуку на статтю Є. Д. Хомской М. І. Чуприкова стверджує, що погоджується загалом із поставленим діагнозом, зазначаючи наявність «чергового методологічного кризи, що у вітчизняної психології у зв'язку з новому соціальному і внутрипсихологической ситуацією (зокрема, внаслідок поширення психоаналізу, психотерапевтичної практики й ідей гуманістичної психології)» [15, з. 126].Завантажити реферат "Перспектива розвитку психології в ХХІ столітті" DOC | TXT

Робота опублікована ref_bot. Добавте в закладки ↑ постійне посилання.